Z důvodu poklesu zájmu veřejnosti o očkování proti Covid-19 bude k 15. září letošního roku ukončen provoz velkokapacitního očkovacího centra ve Slaném. Interiéry Městského centra Grand, ve kterých očkovací centrum dosud funguje, se tak brzy navrátí ke svému původnímu účelu.      

Tisková zpráva 23. srpna 2021

Očkovací centrum ve Slaném utlumuje svůj provoz

Z důvodu poklesu zájmu veřejnosti o očkování proti Covid-19 bude k 15. září letošního roku ukončen provoz velkokapacitního očkovacího centra ve Slaném. Interiéry Městského centra Grand, ve kterých očkovací centrum dosud funguje, se tak brzy navrátí ke svému původnímu účelu. Již na konci září se zde po dlouhé odmlce uskuteční první společenská akce. Pro zájemce o dobrovolné očkování proti Covid-19 připravuje Nemocnice Slaný komornější prostory.

Rychlé vyřízení, přívětivý personál a kladné reference jsou hlavními důvody, kvůli kterým lidé z regionu i celé České republiky míří právě do slánského očkovacího centra. OC je navíc zapojeno do skupiny očkovacích center, která očkovala všechny věkové skupiny. Proměnlivost zájmu očkovaných je tedy různorodá. Největší zájem o očkování je v rámci ročníků kolem 55–70 let, nejmenší pak ve skupině občanů věku do 40 let. Více jak 1000 dětí z našeho regionu ve věkové skupině 12–15 let obdrželo vakcínu během léta. Nejvíce používanou vakcínou vakcína od společnosti BioNTech/Pfizer, následovaná vakcínou od firmy Moderna         a AstraZeneca.

Do dnešního dne prošlo rukama zdravotníků, administrativních pracovníků a dobrovolníků centra více 34 500 zájemců o vakcínu proti Covid-19, což představuje neuvěřitelné číslo více jak 69 000 dávek vakcín. Denní počet očkovaných se pohybuje mezi 800 až 900 lidí.

Kromě zájemců z řad veřejnosti byli zde očkováni také zdravotníci, pracovníci v sociálních službách, pracovníci kritické infrastruktury.

Připravila:  Ing. Markéta Růtová, vnější vztahy, Městský úřad Slaný